BLACK JACK

Black Jack arba (liet.) Juodasis džekas, tai greito skaičiavimo, įžvalgumo ir sėkmės kupinas kortų žaidimas. Žaidžiant prieš dalintoją atsiskleidžia žaidėjo reakcijos greitis, polinkis rizikai ir azartui. Tai intensyvus ir greitas žaidimas, kuris lengvai perprantamas ir puikiai derantis bet kokiai progai.

Naudinga žinoti:

♥ Stalo dydis: 2 X 1 metro

♦ Žaidėjų skaičius – iki 8

♣ Ambient apšvietimas

♠ Reikalingos kėdės

BlackJack yra kortų lyginimo tipo žaidimas, kur kortos yra lyginamos tarp dalintojo ir žaidėjo ar žaidėjų. Šis žaidimas dažnai žinomas kaip „21”, nes šis skaičius yra geriausias galimas skaičių kiekis rankoje, kurį dalinimo metu gali gauti bet kuri pusė.

Geriausia galima ranka, dar žinoma kaip natūrali ranka ar „BlackJack“, susideda iš tūzo ir figūrų kortos arba dešimtuko. Abu jie turi tokią pat vertę, kadangi visos figūrų kortos yra vertinamos 10 taškų. Štai kortų verčių apžvalga:

 • Tūzai – 1 arba 11 taškų
 • Figūrų Kortos – 10 taškų
 • Skaitinės Kortos – (dvejetai arba dešimtys) – jų skaitinės vertės

Žaidimas yra dalinamas į kelis raundus – rankas. Prieš prasidedant naujai rankai, žaidėjai turi padėti savo statymus ant stalo išdėstymo, kur visi statymai turi sau priskirtas vietas.

Kada visi žaidėjai padėjo savo statymus, dalintojas pradeda dalinti kortas visiems dalyviams. Tai daroma dedant vieną kortą po kitos, kol visi dalyviai turi po 2 kortas savo rankose, išskyrus dalintoją.

Dažniausiai dalintojas sau išdalins tik vieną kortą, bet tai gali keistis, priklausomai nuo jūsų žaidimo tipo.

Kada žaidėjai jau turi savo kortas, dalintojas patikrina ar kuris nors iš jų turi natūralią ranką arba BlackJack (tūzą ir figūrų kortą). Jei bet kuris iš žaidime dalyvaujančių žaidėjų turi tokią ranką, jam/jai padaroma išmoka santykiu 3 prie 2, nebent:

 • Dalintojas turi tūzą – šiuo atveju visiems žaidėjams siūlomas „draudimas“ (norėdami žinoti daugiau skaitykite apačioje).
 • Dalintojas turi figūrų kortą – atsiranda galimybė, kad dalintojas taip pat turės BlackJack.

Žaidėjams, kurie turėjo natūralią ranką išmokėjus, žaidimas tęsiasi pagal laikrodžio rodyklę, pradedant nuo žaidėjo sėdinčio dešiniame stalo gale. Dabar jis turi priimti sprendimą ir pasirinkti vieną iš galimybių:

 • Hit – traukti dar vieną kortą.
 • Stand – netraukti kortos.
 • Split – jei dvi turimos kortos yra lygiavertės, jos gali būti padalintos ir žaidžiamos kaip atskira ranka. Jei išdalinama dar viena lygios vertės korta, galima perskirti dar kartą. Žaidėjai taip pat gali dvigubinti statymą po perskyrimo, nebent jie perskyrė tūzą.
 • Double – padvigubinti savo statymą ir traukti tik 1 kortą.
 • Surrender – (priklausomai nuo jūsų žaidžiamo žaidimo tipo) atsiimama pusė statymo ir ranka baigiama. Žaidėjai negali pasiduoti, jeigu dalintojas laiko tūzą.

Žaidimas tęsiasi pagal laikrodžio rodyklę iki kol visi žaidėjai priima savo sprendimus pasirinkdami vieną iš galimybių viršuje. Prisiminkite, kad pagrindinis BlackJack tikslas yra surinkti daugiau taškų už dalintoją, o ne pasiekti 21! Nors jūs ir turite stengtis pasiekti kuo artimesnį skaičių – kartais netgi mažo skaičiaus pakanka laimėjimui!

Nors žaidėjai yra laisvi traukti tiek kortų, kiek nori, dalintojui tas negalioja. Jis turi laikytis itin griežtos taisyklės, kuri pasako, ar reikia traukti daugiau kortų – dalintojas traukia kortas savo rankai iki kol jo taškų sumas pasiekia bent 17.

Jis negali traukti daugiau kortų, jeigu suma yra lygi 17 ar daugiau, netgi,  jei visi dalyvaujantys žaidėjai turi geresnes rankas.

Taigi, kuomet abi pusės išsidalina kortas (žaidėjai ir dalintojas, kuris atstovauja kazino), tada dalinamos išmokos:

 • Jei žaidėjas turi ranką su didesniu taškų kiekiu, duodama lygi išmoka.
 • Jei dalintojas turi ranką su didesniu taškų kiekiu negu žaidėjas, lošimų namai laimi ir visi žaidėjai turintys mažesnę sumą praranda savo išmokas.
 • Jei abi pusės, dalintojas ir žaidėjas, turi ranką su vienodu taškų kiekiu, tai laikoma stūmimu – nei viena pusė nelaimi ir bet kokie žaidėjo statymai lieka nepakitę.

Jei pirma dalintojo gauta korta yra tūzas, visi dalyvaujantys žaidėjai turi galimybę save apsidrausti prieš dalintojo galimybę gauti BlackJack, po kurio VISI žaidėjai prarastų savo statymus. Kas yra tas draudimas?

Lygiai taip pat kaip jūs galite apsidrausti kažką gyvenime, taip pat galite apsidrausti nuo galimybės, kad dalintojas gaus natūralią ranką! Štai kaip tai veikia:

 • Jūs dedate papildomą statymą, kuris yra iki pusės jūsų pradinio statymo, kaip draudimą.
 • Jei dalintojas turi BlackJack, jūsų draudimo statymas yra mokamas santykiu 2 prie 1. Tačiau, jei dalintojas neturi natūralios rankos, ji žaidžiama kaip įprasta ir jūs prarandate savo draudimo statymą.

Turbūt geriausias draudimo bruožas yra tai, kad jūs NEPRARANDATE savo draudimo statymo, jei peržengiate 21 tašką. Kitaip tariant, jūs galite rizikuoti ir traukti kortas, kad gautumėte didelį taškų kiekį bei laimėtumėte pinigų netgi, jei „susimausite“.